Enerji devi ACWA Power’dan 10 milyar dolarlık yatırım

Suudi Arabistanlı yenilenebilir enerji devi ACWA Power, entegre yenilenebilir enerji geliştiricisi ve sağlayıcısı Cypark Resources Bhd ile işbirliği içinde Malezya’da 10 yıllık bir süre içinde 10 milyar dolardan fazla yatırım yapmak istiyor.

ENERJİ PROJESİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ
Malezya haber ajansı Bernama, ACWA Power Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Abunayyan’ın Pazartesi günü Riyad’da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısı sırasında Malezya Başbakanı Anwar İbrahim’e bu konuyu ilettiğini bildirdi. Cypark Resources Yönetim Kurulu Başkanı Datuk Ami Moris, yenilenebilir enerji projesindeki işbirliğinin son aşamaya geldiğini ve bu yılın sonuna kadar sonuçlanmasının beklendiğini söyledi.

Moris, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada “Dünyanın en büyük yenilenebilir enerji şirketlerinden biri olan ACWA Power, Malezya’da yatırım yapmaya, teknoloji transferi gerçekleştirmeye ve Jasin, Melaka ve Kerian, Perak’taki sanayi parklarında yeşil veri merkezlerine güç sağlamak için yenilenebilir enerji uzmanlığını paylaşmaya istekli” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir